MMORPG Survival Wiki

Merhaba, bir süredir üzerinde çalıştığımız MMORPG Survival sunucumuz artık açıldı. Öncelikle belirtmeliyiz ki sizler için birçok sürpriz hazırladık. Türkiye'de olmayan sistemler ile  sizlere eğlenceli zamanlar yaşatmak isteriz. Sunucumuz daha çok gelişecektir. Bu konuda beklemede kalabilirsiniz. Sunucumuz hakkındaki bilgiler aşağıdadır.

Genel

Sunucuda birden fazla amaç vardır. 5 farklı sınıftan birisini seçip oyuna başlarsınız. Öncelikle zararlı mobları keserek level atlayabilirsiniz. Spawnerlardan levelinizi arttırmak için exp kazanamazsınız sadece eşyalarınız için büyü leveli kazanırsınız. Sonrasında Level atladıkça görevler açılacaktır. Bunun yanında meslekler vardır. Meslekler otomatik başlar ve mesleklerde level atladıkça yeni görevler açılır. Bunların dışında survival kısmı bulunuyor. Claim oluşturup, loncanız veya takım arkadaşlarınız ile gelişip diğer oyunculara hükmedebilirsiniz. 

Sınıflar

Oyuna girdiğiniz gibi sınıf seçme alanıyla karşılacaksınız. Burada birbirinden farklı ve eğlenceli 5 adet sınıf bulunmaktadır. İstediğiniz seçip yeni maceralara atılabilirsiniz. Sunucumuzda bulunan sınıflar şu şekildedir:

Barbar

Saldırı gücü ve maksimum canı yüksek fakat haraket hızı düşük bir karakterdir. Barbarın tek özelliği öfkesidir. Savaştıkça öfkesi artar ve bu yüzden geçici olarak saldırı gücü kazanır.

Büyücü

Kadim zamanlardan kalan bu büyücü kullandığı güçlü büyüler ve mesafeli yetenekler sayesinde düşmanlarına hükmeder. Bu karakterde toplamda 7 adet yetenek vardır. Bu yetenekler şu şekildedir:

1- Ateş Fırtınası: Hedefinize 6 tane ateş mermisi yollar. Bu sayede hedefiniz belirli bir hasar alır ve belirli bir süre tutuşturma etkisi altında kalır.

2- Kadim Büyücü Duası: Bir düşmana hasar verdikten sonra yerde bir alan oluşur ve bu alanda patlama gerçekleşir. Yerdeki alan patlayana kadar hedefinize ne kadar vurursanız o kadar fazladan sersemletme verirsiniz. Hedefinize her vuruşunuz 0.4+ sersemletme süresi olarak eklenir.

3- Ateş Topu: Ölümcül bir ateş topu atar. Temas halinde belirli bir hasar verir ve belirli bir süre tutuşturma etkisi bırakır. Bu yetenek rakibe yada herhangi bir moba çarptıktan sonra etrafa saçılan aynı zamanda duvarları delip geçen ve hiçbir rakibe çarpmazsa 3 saniye sonra kendiliğinden patlayan bir yetenektir.

4- Zayıf Canlandırma: Manevi güç ile baktığınız yöndeki kişiye veya herhangi bir moba belirli bir can verebilirsiniz. Eğer Shift tuşuna basılı tutup yeteneği kullanırsanız kendinize can verirsiniz.

5-Dolu Fırtınası: Gösterdiğiniz bir bölgeye dolu fırtınası oluşturur ve gökten dolular yağar. Her dolu belirli bir hasar verir ve belirli bir yüzde yavaşlatma etkisi bırakır.

6- Ruh Parçaları: Büyü hasarı vermek %30 şansla düşmandan kalan ruh parçasını yere düşürür. Eğer alırsanız, ruh parçalarınız birikir ve %10 kadar mana verir. Ruh parçaları diğer hasar veren yeteneklerde işe yarar. Ne kadar toplarsanız yetenekleriniz o kadar gelişir. Pasif yetenektir.

7- Zayıflık: Kullandığınız kişiyi zayıflatır. Belirli bir süre rakibinizde zayıflık kalır ve belirli bir yüzde ile fazladan hasar görür.

Suikastçı

Çok fazla patlayıcı hasara sahip olan suikastçı maksimum canının az olması ile birlikte saldırı gücü ve hareket hızı yüksek bir karakterdir. Suikastçının rakiplerini alt etmesi için toplamda 8 adet özel yeteneği bulunmaktadır. Bu yetenekler şu şekildedir:

1- Delici İsabet: Seçtiğiniz hedefi deler ve belirli bir hasar alır. Vereceğiniz hasar hedefinizin eksik sağlık oranının %50'si kadar artar.

2- Zayıflık: Kullandığınız kişiyi zayıflatır. Belirli bir süre rakibinizde zayıflık kalır ve belirli bir yüzde ile fazladan hasar görür.

3- Güçlendirilmiş Saldırı: Silahını yıldırımla şarj ederek bir sonraki saldırıda fazladan %25 hasar verir ve belirli bir blok içindeki düşmanlara yayılır. İlk vuruş hasarının oranı %30'dur.

4- Ardışık Saldırı: Şiddetle hedefine ardışık saldırılar yapar ve saldırı başına hasar verir.

5- Koruma: Sizi hasarlara karşı belirli bir süre korur. Eğer birisine vurursanız koruma iptal olur.

6- Gizli Saldırı: Hedefinize belirli bir hasar verir. Eğer belirli bir blok içerisinde düşman yoksa fazladan %25 hasar verir.

7- Zayıf Canlandırma: Manevi güç ile baktığınız yöndeki kişiye veya herhangi bir moba belirli bir can verebilirsiniz. Eğer Shift tuşuna basılı tutup yeteneği kullanırsanız kendinize can verirsiniz.

8- Sinsi Saldırı: Düşmanınızın arkasından vurmak fazladan %50 hasar verir.

Şövalye

Şövalye ağır bir tank olup takım arkadaşlarını iyileştirmek ve korumak için manasını kullanan tam bir ekip üyesidir. Şövalyede kullanabileceğiniz toplamda 5 özel yetenek vardır. Bu yetenekler şu şekildedir:

1- Güçlü Canlandırma: Shift tuşuna basarak güçlü bir nida ile belirli oranda can yenileyebilirsiniz. Dilerseniz takım arkadaşlarınıza da can verip onları koruyabilirsiniz.

2- Delici İsabet: Seçtiğiniz hedefi deler ve belirli bir hasar alır. Vereceğiniz hasar hedefinizin eksik sağlık oranının %50'si kadar artar.

3- Zayıflık: Kullandığınız kişiyi zayıflatır. Belirli bir süre rakibinizde zayıflık kalır ve belirli bir yüzde ile fazladan hasar görür.

4- Ruh Parçaları: Büyü hasarı vermek %30 şansla düşmandan kalan ruh parçasını yere düşürür. Eğer alırsanız, ruh parçalarınız birikir ve %10 kadar mana verir. Ruh parçaları diğer hasar veren yeteneklerde işe yarar. Ne kadar toplarsanız yetenekleriniz o kadar gelişir. Pasif yetenektir.

5- Koruma Tılsımı: Takım arkadaşına bir koruma tılsımı verir ve aldığınız hasarı %30 azaltır. Ayrıca aldığı hasarın %30 kadarını da size yönlendirir. Eğer canınız %10'un altına düşerse tılsım bozulur. Tılsımın belirli bir süresi vardır.

Nişancı

Nişancı hızlı ve çevik olmasının yanında mesafeli saldırılarda ustadır. Nişancının kullanabileceği 4 adet özel yetenek vardır. Bu yetenekler şu şekildedir:

1- Ardışık Saldırı: Şiddetle hedefine ardışık saldırılar yapar ve saldırı başına hasar verir.

2- Koruma: Sizi hasarlara karşı belirli bir süre korur. Eğer birisine vurursanız koruma iptal olur.

3- Zayıf Canlandırma: Manevi güç ile baktığınız yöndeki kişiye veya herhangi bir moba belirli bir can verebilirsiniz. Eğer Shift tuşuna basılı tutup yeteneği kullanırsanız kendinize can verirsiniz.

4- Zayıflık: Kullandığınız kişiyi zayıflatır. Belirli bir süre rakibinizde zayıflık kalır ve belirli bir yüzde ile fazladan hasar görür.

Menü Kitabı

Sınıf seçiminden sonra elinizde bulunan menü kitabını kullanmaya başlayabileceksiniz. Bu kitapta profilinize, yeteneklerinize, özel envanterinize ve niteliklerinize kolayca erişmenizi sağlayacak bağlantılar mevcut. Kitabı envanterinizden atmaya çalışabilirsiniz fakat bu kitabı envanteriniz dışına alamazsınız.

Görevler

Köyde bulunan Profesör Jeff ile ortak çalışma yaparak görevlerinizi yürüteceksiniz. /görev ile levellere göre görevler bulunuyor. Buradaki menüden öncelikle görev seçip sonrasında görevin talimatlarına uymalasınız. Görevlerden sonra para ödülü veya özel item kazanabilirsiniz. Görevler zamanla gelişecektir.

Takım Oluşturmak

/takım ile en fazla 8 kişilik takım oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız bu takım ile sizlerde bir takım özelikler kazanacaksınız. Takımla birlikte savaştığınızda fazladan exp kazanabilirsiniz. Bunun yanında fazladan can yenilenmesi kazanacaksınız.

Lonca Oluşturmak

/lonca ile bir klan oluşturabilirsiniz. Bu lonca sayesinde sunucuda yeni birlikler ile daha çok güçlenebilirsiniz. Lonca oluştururken öncelikle 3 - 4 karakter arası loncanızın kısaltmasını ekleyeceksiniz. Sonrasında lonca 3 - 14 karakter arası lonca adınızı ekleyeceksiniz. Oluşturduğunuz kısaltma loncada olanların kafasında gözükecektir.

Arkadaş Eklemek

/arkadaş ile arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu sayede arkadaşınız ile ilgili bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin leveli hakkında. Bunun yanında çevrimiçi zamanlarınıda görebilirsiniz.

Meslekler

Madencilik, Odunculuk, Çiftçilik, Balıkçılık, Simyacılık, Demircilik ve Dökümcülük olarak toplamda 7 adet meslek bulunuyor. Bu mesleklerin hiçbirine katılmadan yaptığınız işe göre seviyenizi arttırabilirsiniz. Meslek levelleriniz arttıkça görevlerde istenilen meslek leveli şartını yerine getirerek o görevlerin kilidini açabileceksiniz. Meslek levellerine menü kitabına tıklayarak profilinizden bakabilirsiniz.

Profil Sayfası

Elinizde bulunan menü kitabı ile profilinize bakabilirsiniz. Profilinizde meslekler ile ilgili level bilgileriniz, nitelikleriniz, aktif desteklerinizi ve genel profil bilgisini görebilirsiniz.


Yetenekler Sayfası

Elinizde bulunan menü kitabı ile yetenekler sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada yeteneklerinizi görebilirsiniz. Ayrıca yeteneklerinizin seviyesini arttırabilirsiniz ve yeteneklerinize tuş ataması yapabilirsiniz.

Özel Envanter

Elinizde bulunan menü kitabı ile özel envanterinize ulaşabilirsiniz. Burada özel itemleri kullanabileceğiniz farklı slotlar bulunmaktadır. Kılıç, zırh, bilezik, kolye, yüzük, eldiven ve parşomen slotları bulunmaktadır.

Nitelikler Sayfası

Elinizde bulunan menü kitabı ile niteliklerinize ulaşabilirsiniz. Burada her level atladığınızda kazandığınız nitelik puanları sayesinde istediğiniz niteliği geliştirebilirsiniz. Bunun yanında nitelikleri yeniden dağıtabilirsiniz.

Claim Sistemi

Acallis dünyasına ışınlandıktan sonra istediğiniz 1 chunkı claimlemek için /c claim yazmanız gerekir. Claim ile ilgili tüm bilgiler /c veya /claim yazarak görebilirsiniz. En fazla 10 adet chunk alabilirsiniz. Claim başı ödeyeceğiniz ücret dakikası 0.25 Pibble olarak ayarlanmıştır. Claim attıktan sonra güç kaynağı oluşturmanız lazım yoksa 30dk içinde claiminiz otomatik olarak silinir. Güç kaynağını sürekli aktif tutmalısınız yoksa claiminiz silinir. Güç kaynağı oluşturmak için claim attığınız alana bir adet sandık koyup içini /model de gösterilen şeyleri aynı yerlere koymanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra güç kaynağınız aktifleşir. Sonrasında güç kaynağınız ile claiminizi yönetebilirsiniz.